حفر چاه نو

تخلیه چاه فوری
نوامبر 16, 2019
حفر چاه با دستگاه ضربه ای
دسامبر 1, 2019

حفر چاه نو

حفر چاه نو : به فرایندحفاری چاه که توسط دست ، ابزار و ماشین آلات انجام می گیرد به اصطلاح حفر چاه نو گفته می شود .به عبارت ديگر حفر چاه نو به عمل کندن اصولی زمین با اهداف از پیش تعیین شده، توسط دست و یا توسط ابزار پیشرفته می گویند.

حفر چاه نو عملیاتی حساس و تخصصی به شمار می رود ، به طوری که باید قبل از حفاری چاه نو  محاسبات دقیقی از جمله سنجش وضعیت زمین ، عمق تقریبی چاه ، نوع چاه ، مساحت چاه ، دهنه و … صورت گیرد تا خطا و خطرات احتمالی حفاری به حداقل ممکن برسد .

حفاری چاه نو بسته به نوع چاه متفاوت است و هر چاه احتیاج به تجهیزات و دانش حفاری خاص خود دارد . به طور مثال حفر چاه نو عمیق با حفر چاه نو جذبی کاملا متفاوت است و نوع حفاری و عمق و دهنه و … کاملا تفاوت دارد .

امروزه رایج ترین دلیل حفر چاه نو،دفع فاضلاب می باشد و قبل از حفر چاه باید به نکات زیر توجه کنید:

1-جنس خاک منطقه:

از اصلی ترین نکاتی که باید برای حفاری چاه نو به بررسی ان پرداخت جنس خاک منطقه مورد نظر می باشد.در مناطقی که خاک ان از نوع ماسه ای است باید عمل طوقه چینی و لایروبی چاه را جدی تر بگیرید.جذب بسیار بالای فاضلاب از مزایایی مهم حفر چاه نو در این مناطق می باشد.

2-عمق چاه:

باید قبل از حفر چاه نو ،عمق و متراژ چاه را بر اساس تعداد طبقات،تعداد واحد ها و تعداد ساکنین ساختمان تعیین شود.

3-انباره ی چاه فاضلاب:

مهمترین قسمت در حفر چاه نو و تعیین  ظرفیت چاه انباره ی چاه است.هرچه متراژ انباره ی چاه بیشتر شود کارایی ان نیز بالاتر می رود.

4-فاصله ی چاه نو از چاه فاضلاب قدیمی:

برای حفر چاه نو باید فاصله ی محل حفر ان از محل چاه قدیمی استاندارد باشد تا ازتداخل  انباره ی چاه ها جلو گیری شود. حفر چاه نو اصولی نیازمند تجربه و تخصص های فراوان توسط شرکت های تخلیه چاه و لوله بازکنی می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید